Služby

V oblasti realit se pohybuji od roku 2006 a za tuto dobu jsem získala mnoho zkušeností, díky kterým Vám poskytnu spolehlivé a profesionální zastoupení při prodeji nebo pronájmu Vašich nemovitostí. Specializuji se na nemovitosti v Brně, Blansku, Černé Hoře a okolí.

Pokud si přejete využít mých služeb nebo jen máte dotaz, neváhejte mě kontaktovat.

Prodej nemovitostí je složitý proces, při kterém je snadné se dopustit chyby. Mezi nejčastější patří tyto:

1. Zkusím to sám

Pokud se rozhodnete prodat vaši nemovitost, která má často několika milionovou hodnotu, sami, nejspíš se na váš inzerát ozve několik desítek realitních kanceláří, které vám budou slibovat okamžitý prodej za často nereálnou cenu. Po pár dnech nejspíš přestanete zvedat telefon kvůli obavám, že vám místo potenciálního kupce opět volá zástupce nějaké realitní kanceláře.

Zájemce pravděpodobně hledá nemovitost na jiném webu, specializovaném na inzerci realitních kanceláří. Výsledkem vaší snahy nakonec bude neprodaná nemovitost a spoustu vašeho času, který zbytečně ztratíte telefonáty a korespondencí se zprostředkovateli.

2. Stanovení ceny

Odhadnout správnou a přesnou tržní cenu vaší nemovitosti podle obdobné inzerce na realitních webových stránkách není jednoduché a spolehlivé. Pokud je totiž nabídka v inzerci příliš dlouho, téměř jistě můžeme vyloučit variantu, že by se prodala za cenu uvedenou v inzerci. Ta bývá ve skutečnosti o 30 až 40 % nižší.

Je vždy lepší variantou poradit se s odborníkem a stanovit rovnou adekvátní tržní cenu nemovitosti než několikrát po sobě snižovat cenu v inzerci. Taková nemovitost se stává pro zájemce podezřelou a odrazuje klienta od prohlídek a koupě.

3. Prezentace nemovitosti

Když chcete dobře prodat jakékoliv zboží, musíte vědět kde a jakým způsobem. Profesionální makléř zná všechny moderní distribuční kanály, jejichž prostřednictvím bude prezentovat vaši nemovitost kvalitními fotografiemi a video-prohlídkou a pomůže vám s úpravou interiéru tak, aby oslovil co největší počet potenciálních klientů.

Jestliže se rozhodnete nabízet svoji nemovitost sami, vaše prezentace bude mnohem méně sledovaná, takže šance na její prodej bude výrazně nižší a pomalejší.

4. Prohlídky

U prohlídek vašeho domu nebo bytu si dejte pozor na to, koho pouštíte do svého soukromí. Může jít o tzv. tipaře, kdy riskujete vykradení vaší nemovitosti, nebo o nepoctivého realitního makléře, který použije levný trik a slíbí vám, že na příští návštěvě přijde s klientem. Ve skutečnosti s vámi jen chce podepsat smlouvu o zprostředkování.

5. Více makléřů

Mnozí prodávající mají dojem, že pokud bude nabízet jejich nemovitost více realitních makléřů, zvýší se šance na její prodej. Není tomu tak. Prodejní cena se u realitních kanceláří může lišit vzhledem k různě vysoké stanovené provizi, úroveň prezentace bude taky různá.

To všechno zájemce mate a vede k nižšímu zájmu o nabízenou nemovitost. Ani práce jednotlivých makléřů nevede k větší odpovědnosti u takové zakázky.  Je lepší zvolit si jednoho prověřeného profesionála, za kterého mluví reference a dobře odvedená práce.

6. Smlouvy

Zdarma stažené smlouvy z internetu mohou v konečném důsledku vést k situaci, že o svou nemovitost přijdete, nedostanete za ni zaplaceno a povedete dlouhé, finančně náročné soudní spory o svůj majetek. Předejděte této katastrofické verzi, určitě se to vyplatí.